Folie dekoracyjne – jak ozdobić powierzchnie szklane?

Modna folia dekoracyjna to tania alternatywa dla firan, żaluzji czy rolet. Można ją przykleić bezpośrednio na okna, drzwi lub inne powierzchnie szklane w celu zwiększenia prywatności czy zmiany wyglądu wnętrza. Nałożenie folii jest bardzo łatwe i zajmuje dosłownie kilka minut. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź, jak ciekawie możesz ozdobić swoje biuro lub mieszkanie przy pomocy folii dekoracyjnej.

Główne walory folii dekoracyjnej

Dzięki licznym zaletom dekoracyjna folia na szyby bardzo często wybierana jest przez projektantów wnętrz, właścicieli firm oraz osoby prywatne. Sprawdza się podczas aranżacji zarówno nowoczesnych pomieszczeń, jak i utrzymanych w stylu retro i vintage domów. Wzorzysta lub matowa folia ma następujące walory:

 • zastępuje rolety lub zasłony, chroniąc przed widokiem z zewnątrz,
 • pełni funkcję dekoracyjną,
 • sprawdza się zarówno w domach prywatnych, jak i przestrzeniach biurowych,
 • jest łatwa w montażu oraz w późniejszym usunięciu, więc nie wymaga wzywania ekipy remontowej,
 • pozwala stworzyć wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę,
 • zmniejsza liczbę wypadków, ponieważ szyba z naklejką jest lepiej widoczna,
 • pozwala wyróżnić i zaakcentować biuro lub mieszkanie.

Folia dekoracyjna – przykłady zastosowań

Ze względu na dużą uniwersalność folię dekoracyjną na szyby możesz stosować w różnych pomieszczaniach. Przeważnie jest naklejana tam, gdzie chcesz ograniczyć widoczność i zwiększyć prywatność. Na drzwiach i oknach sali konferencyjnej możesz np. zamontować poziome pasy. Dzięki temu uzyskasz bardzo ciekawy i nowoczesny efekt, a uczestnicy spotkania będą czuć się komfortowo.

W prywatnych domach matową folię można przykleić między innymi w łazienkach na kabiny prysznicowe.  Dekor można również zastosować w innych pomieszczeniach, np. salonie, kuchni czy pokoju dziecięcym.  Wybierając ciekawy wzór, tworzysz w tych miejscach niepowtarzalny klimat, jednocześnie zapewniając domownikom większy komfort. Skutecznie bowiem zasłania ona przed widokiem z zewnątrz, dając mieszkańcom poczucie prywatności.

Folia dekoracyjna – jak przykleić?

Folia na okno jest łatwo w montażu, dlatego możesz ją zamontować samodzielnie, bez konieczności wzywania ekipy remontowej. Jak ją zatem przykleić? Pamiętaj, aby przestrzegać zaleceń producenta i przede wszystkim trzymaj się następujących wskazówek:

 • przed przyklejeniem folii dokładnie umyj szybę wodą z dodatkiem płynu,
 • przygotuj materiał do montażu i sprawdź, czy jest on odpowiedniej wielkości,
 • spryskaj wcześniej przygotowane szkło wodą z płynem,
 • zdejmij z folii warstwę zabezpieczającą,
 • zwilż materiał wodą i przyklej go na okno,
 • wygładź całość raklą lub ściągaczką,
 • odetnij wystające fragmenty folii.

Po zamontowaniu okleina musi doschnąć, dlatego przez pewien czas mogą na niej występować przebarwienia, które powinny zniknąć maksymalnie po dwóch dniach od montażu.

Folie 3M – wybierz odpowiedni wzór

Jako autoryzowany dystrybutor i wykonawca firmy 3M oferujemy wysokiej jakości, bardzo trwale, wykonane z poliestru, z drukiem fabrycznie naniesionym wklęsłym, matowe i z gotowym wzorem folie dekoracyjne 3M FASARA na szyby oraz okna. Dzięki unikalnej stylistyce: paski, kropki, gradacje, efekt szkła mrożonego – jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Ponadto folie 3M Fasara chronią przed promieniowaniem UV oraz pełnią funkcję zabezpieczającą.

W sklepie zakupy3eu.com oferujemy zaawansowane technologicznie folie dekoracyjne marki 3M oraz folie ekonomiczne EU (INT):

 • 3M  Scotchcal z serii 5525 i 7725  – jest to folia do ornamentowania szkła lub plexi, która nadaje się do wycinania ploterowego. Nie zmienia swoich właściwości zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach,
 • INT200, która imituje efekt mlecznego szkła. Ma ona zastosowanie w biurach, gabinetach lekarskich, oknach łazienkowych oraz w innych pomieszczeniach, gdzie liczy się przede wszystkim prywatność,

Zamów folię dekoracyjną

Oferowane przez nas folie są bardzo trwałe i mają estetyczny wygląd, ale gdy znudzi Ci się jakiś wzór, bez problemu możesz usunąć materiał, nie niszcząc szyby. Zamów więc odpowiedni dekor do Twojego biura lub mieszkania i ciesz się niepowtarzalnym stylem. Szeroki wybór produktów znajdziesz na naszej stronie internetowej – sprawdź!