Montaż osłony przeciwsłonecznej na okna to znakomity sposób na utrzymanie chłodu wewnątrz pomieszczenia i obniżenie kosztów działania urządzeń klimatyzacyjnych. W naszym artykule przedstawiamy najważniejsze parametry, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze folii do przyciemniania szyb. Przeczytaj i sprawdź, jak dobrać produkt w pełni odpowiadający Twojemu indywidualnemu zapotrzebowaniu.
Współcześnie asortyment akcesoriów ochronnych na okna jest bardzo szeroki, co może niektórym utrudniać wybór odpowiedniego modelu. Każda dostępna na rynku folia przeciwsłoneczna 3M zapewnia niemal całkowitą blokadę przenikania promieniowania UV (przeciętnie 99%).
Znacząco różnią się natomiast parametry dotyczące:
Wybór odpowiedniego typu produktu będzie zależał zarówno od Twoich priorytetów, jak i charakterystyki budynku (a zwłaszcza okien), na jakim ma być zamontowany. Aby zdecydować właściwie, warto znać najważniejsze cechy oraz sugerowane przeznaczenie dostępnych akcesoriów do przyciemniania szyb.
Poziom jasności folii przeciwsłonecznej 3M na okna ma kluczowe znaczenie w kontekście ilości przepuszczanego światła do wnętrza budynku i redukcji nagrzewania. Aby zapewnić komfortową temperaturę oraz rozświetlenie pomieszczenia, należy wybrać model dostosowany do wielkości posiadanych okien. Im są one większe, tym ciemniejszy może być odcień zastosowanej warstwy ochronnej.
Ciemne folie 3M są zalecane w przypadku, kiedy Twój priorytet stanowi redukcja refleksów oraz obniżenie temperatury wnętrza. W sprzyjających warunkach może być ona nawet do 10°C niższa niż w przypadku braku zamontowanej osłony. Tego rodzaju zabezpieczenia doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, w których dopuszczalne jest mniejsze natężenie światła słonecznego – np. sypialniach lub garderobach.
Jeżeli cenisz sobie prywatność, dobrym rozwiązaniem może być dla Ciebie folia przeciwsłoneczna na okna z efektem lustra weneckiego. Dzięki silnej metalizacji warstwy wierzchniej w ciągu dnia tego rodzaju akcesoria ochronne uniemożliwiają osobom postronnym wgląd do wnętrza budynku. Jednocześnie należą one do najciemniejszych egzemplarzy w ofercie, zapewniając najmniejszą przepuszczalność światła widzialnego (zazwyczaj około 20%) i największą redukcję oślepiania. Znakomicie sprawdzą się w przypadku biur, hal magazynowych lub wszystkich innych pomieszczeń, w których wskazane jest zachowanie dyskrecji.
Naklejana od zewnątrz folia do przyciemniania szyb stanowi najbardziej efektowne zabezpieczenie przed wnikaniem ciepła do wnętrz. Dzieje się tak dlatego, iż promienie słoneczne ulegają rozbiciu jeszcze przed dotarciem do powierzchni szkła. Warto pamiętać o tym, że akcesoria ochronne zewnętrzne nie powinny być montowane na szybach pojedynczych. Zamiast tego, zaleca się umieszczanie ich na oknach:
Należy podkreślić, że wybór pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną folią okienną to coś więcej niż tylko kwestia preferencji. Niewłaściwe dopasowanie do rodzaju okna może prowadzić do szoku termicznego, a nawet pęknięcia szkła.
Przy wyborze folii przeciwsłonecznych największe znaczenie ma bezpieczeństwo użytkowania. Po uzyskaniu pewności, że dany model pasuje do posiadanych przez Ciebie okien, możesz skupić się na parametrach technicznych, np. redukcji nagrzewania lub przepuszczalności światła widzialnego. W asortymencie Perfo sp. z o.o. TEXCONCEPT sp.k znajdziesz zróżnicowane osłony okienne zewnętrzne i wewnętrzne, również z efektem lustra weneckiego. W przypadku pytań lub problemów z doborem odpowiedniego rodzaju produktu zachęcamy do kontaktu.